Na sociálních sítích se objevují konspirační teorie o tom, jak může být Michael Jordan ve skutečnosti otcem Jimmyho Butlera. Faktem je, že neexistuje žádný důkaz, který by to podporoval. Je známo, že ho jeho otec opustil, když byl ještě dítě.

Londa Butler je Butlerova biologická matka, ale Butler říká, že kdo ho jako matku napadá, je Michelle Lambertová, která je také matkou Leslie Jordanové, když si ho vzala k sobě. Přesto nechová žádnou zášť vůči své biologické matce nebo dokonce otci, kterého říká, že stále miluje.

Trendy: Mike Wolfe Bio Wiki, Věk, Manželka, Mrtvá, Dcera, Manželka Rakovina, Čistá hodnota a Sběratelé Američanů

Manželka Jimmyho Butlera

Butler nemá ženu a nikdy nebyl ženatý. Ale předtím chodil s nějakými ženami. V roce 2016 byl Butler spojen s herečkou Shay Mitchell, se kterou byl viděn při mnoha příležitostech. Jejich vztah však netrval dlouho, než skončil. Před Shayem měl Butler v roce 2015 vztah s Charmaine Piulou. V současné době není známo, s kým chodí, protože tuto část svého života raději drží mimo veřejnost.

Jimmy Butler Trade | Smlouva Jimmyho Butlera | Plat Jimmyho Butlera

Minnesota Timberwolves vyměnili Jimmyho Butlera a Justina Pattona do Philadelphia 76ers výměnou za Daria Sarice, Roberta Covingtona, Jerryda Baylesse a výběr z druhého kola v roce 2022.

Charania oznámil, že Sixers a Timberwolves budou mít v pondělí obchodní hovor, aby dokončili dohodu. S ohledem na to by Butler pravděpodobně debutoval v Sixers ve středu proti Orlando Magic, podle Adriana Wojnarowského z ESPN.

Po sezóně 2018-19 bude Butler neomezeným volným hráčem a Philadelphia již dříve projevila zájem přidat Butlera, aby vytvořil velkou trojku s Joelem Embiidem a Benem Simmonsem. Wojnarowski také dodal, že Sixers jsou přesvědčeni, že dosáhnou dohody, pokud bude přechod pro Jimmyho Butlera v této sezóně hladký. Butler může podepsat maximální pětiletou smlouvu v hodnotě 190 milionů dolarů, zatímco ostatní týmy by mohly nabídnout čtyři roky a předpokládaných 141 milionů dolarů.

Krátce poté, co se objevily zprávy o výměně Butlera, se šance Philadelphie 76ers na zisk titulu NBA v Westgate Las Vegas SuperBook zvýšily z 30-1 na 16-1. Kromě toho se šance týmu na vítězství ve Východní konferenci zvýšily ze 7-1 na 3-1. Butler má aktuálně průměr 21,3 bodu, 5,2 doskoku a 4,3 asistencí, přičemž srazil 37,8 procenta svých střel ze tří pro Timberwolves. V osmi dosavadních zápasech Timberwolves nasbíral alespoň 20 bodů a tři zápasy odehrál, aby si odpočinul.

Butler uvažoval o tom, že si odsedí páteční zápas proti Sacramento Kings, když výměna začala vypadat jako reálná možnost. All-Star nakonec za Timberwolves zaznamenal 13 bodů za 41 minut. Wojnarowski také hlásí, že Sixers „plně očekávají“, že během léta podepíšou Butlerovi prodloužení smlouvy.

věk shannon de lima

Jimmy Butler Čistá hodnota

Jimmy Butler, americký profesionální basketbalový hráč, má čisté jmění 25 milionů dolarů. Kreitů za jeho kariéru, díky kterým nashromáždil takové čisté jmění.

Zranění Jimmyho Butlera

Butler vynechal 15 zápasů kvůli zranění, když hrál za Chicago bulls v sezóně 2013-2014, což ho omezilo na 67 zápasů. Průměrně dosáhl v kariéře 38,7 minuty na zápas, což bylo první místo v NBA.

2. března 2015 byl Butler vyloučen na tři až šest týdnů kvůli zranění levého lokte během sezóny 2014-2015. Do akce se vrátil 23. března proti Charlotte Hornets a zaznamenal 19 bodů a 9 doskoků při výhře 98–86.

v sezóně 2015-2016 Butler vynechal téměř čtyři týdny, kdy utrpěl natažení levého kolena v zápase proti Denver Nuggets. V roce 2016 byl zvolen, aby hrál v All-Star Game NBA, ale zranění ho donutilo vypadnout, kde ho následně ve východním týmu nahradil spoluhráč Pau Gasol. Butler se vrátil do akce za Bulls 5. března proti Houston Rockets poté, co vynechal 11 zápasů kvůli zranění kolena.

Během sezóny 2017–2018, když hrál za Timberwolves, Butler opustil zápas pozdě ve třetí čtvrtině se zraněním pravého kolena 23. února v zápase, proti kterému hráli proti Houston Rockets.

Jimmy Butler raný život

Před draftem v roce 2011 jeden generální manažer NBA řekl, že Butlerův příběh byl jedním z nejpozoruhodnějších, jaké za všechny roky basketbalu viděl. Dodal, že „v jeho životě bylo tolik případů, kdy selhal. Pokaždé překonal jen obrovské šance. Když s ním mluvíte – a on váhá mluvit o svém životě – máte prostě pocit, že to dítě má v sobě velikost.“

Butler se narodil v Houstonu v Texasu, jeho otec opustil rodinu, když byl nemluvně. Když mu bylo 13 let, jeho matka ho vyhodila z domu, když žil na předměstí Houstonu Tomball. Během rozhovoru v roce 2011 si Butler vzpomněl, co mu řekla její matka: „Nelíbí se mi tvůj pohled. Musíš jít.' Butler pak poskakoval mezi domy různých přátel a zůstal tam několik týdnů, než se přestěhoval do jiného domu. Butler si navzdory tomu všemu udržuje blízký vztah se svými rodiči a říká: „Nechovám zášť. Pořád mluvím s rodinou. Moje máma. Můj otec. Milujeme se navzájem. To se nikdy nezmění.'

Butlera si všiml Jordan Leslie v letní basketbalové lize před jeho posledním rokem na Tomball High School, nováček ve fotbale a basketbalu na škole, který ho vyzval na tříbodovou střelbu. Ti dva se okamžitě stali přáteli a Butler začal bydlet v Leslieho domě. Matka a nevlastní otec jeho přítele se nejprve zdráhali, protože mezi sebou měli dalších šest dětí, později si ho během pár měsíců vzali k sobě. Butler později řekl: „Přijali mě do své rodiny. A nebylo to kvůli basketbalu. Michelle Lambert, Leslieina matka byla prostě velmi milující. Prostě dělala takové věci. Nemůžu tomu uvěřit.

Butler měl v průměru 10 bodů na zápas, jako junior na Tomball High. Jako senior a kapitán týmu v letech 2006 až 2007 měl Butler v průměru 19,9 bodů a 8,7 doskoků na zápas a následně byl zvolen nejužitečnějším hráčem svého týmu. Po střední škole nebyl příliš rekrutován a rozhodl se navštěvovat Tyler Junior College v Tyler, Texas.

Jimmy Butler College | Vzdělávání Jimmyho Butlera

Butler získal zájem z programů divize I po své první sezóně v Tyleru, kde měl průměr 18,1 bodu, 7,7 doskoku a 3,1 asistence na zápas. Butler, kterého 247Sports.com považuje za dvouhvězdičkového rekruta, byl v roce 2008 uveden jako 127. kandidát na juniorské vysoké školy.
Butler přijal atletické stipendium na Marquette, kde jako druhák v sezóně 2008 až 2009 dával průměrně 5,6 bodu a 3,9 doskoku na zápas a zaznamenal procento trestných hodů 0,768.

Butler se dostal do základní sestavy jako junior během sezóny 2009-2010 s průměrem 14,7 bodů a 6,4 doskoků na zápas a vysloužil si čestné uznání All-Big East Honorable Mention. Butlerova sezóna byla zvýrazněna dvěma vítěznými trefami proti UConn a St. John’s, které pomohly Marquette skončit 11-7 na Big East a získat své páté účast na turnaji NCAA v řadě. Jako senior v letech 2010–2011 měl Butler v průměru 15,7 bodů na hru a druhý rok po sobě získal čestné uznání All-Big East Honorable Mention.

Kariéra Jimmyho Butlera

Jimmy Butler Bulls (2011–2017) ( Chicago Bulls )

Raná léta

Butlera si Chicago Bulls vybralo celkově 30. volbou v draftu NBA v roce 2011. Ve svém nováčkovském ročníku viděl omezené příležitosti, během sezóny 2011-2012, která byla zkrácena výlukou, odehrál 42 zápasů. V následující sezóně odehrál všech 82 zápasů za Bulls. Butler hrál omezené minuty na začátku sezóny 2012-13, viděl významné minuty ve druhé polovině sezóny, kde začal všech 12 zápasů play off.

Proti Torontu Raptors zaznamenal 9. dubna rekord v kariéře 28 bodů. O dva dny později zaznamenal Butler svou první kariéru proti New York Knicks, zápas 20/10 s 22 body a kariérním maximem 14 doskoků. V sezóně 2013-2014 Butler vynechal 15 zápasů kvůli zranění, což ho omezilo na 67 her. Průměrně dosáhl v kariéře 38,7 minuty na zápas, což bylo první místo v NBA. Proti Memphis Grizzlies zaznamenal 30. prosince sezónní maximum 26 bodů.

Butler vytvořil franšízový rekord, když 15. ledna hrál 60:20 v trojitém prodloužení proti Orlandu Magic a zakončil s 21 body, sedmi doskoky a šesti asistencemi. Na konci sezóny byl jmenován do druhého týmu celé obrany NBA.

2014-2015

Butler vyrovnal kariérní maximum s 32 body 25. listopadu 2014 prohrou s Denver Nuggets. 3. prosince 2014 byl vyhlášen Hráčem měsíce Východní konference za zápasy odehrané v říjnu/listopadu. Butler později dosáhl nového kariérního maxima 35 bodů za výhru 103–97 nad New York Knicks 18. prosince. Butler byl jmenován rezervou pro Východní konferenci v zápase hvězd NBA 2015 dne 29. ledna 2015. března 2. 2015 byl vyřazen na tři až šest týdnů pro zranění levého lokte. Butler se vrátil do akce 23. března proti Charlotte Hornets, zaznamenal 19 bodů a 9 doskoků při výhře 98–86.

Butler si ve druhém zápase za sebou 20. dubna nastavil kariérní maximum v play-off, když za vítězství Bulls 91:82 nad Milwaukee Bucks zaznamenal 31 bodů a ve své sérii v prvním kole se ujal vedení 2:0. Butler znovu dosáhl kariérního maxima v play off s 33 body 25. dubna, kdy Bulls prohrál s Bucks 92:90, čímž snížil jejich vedení v sérii na 3:2. Vyhráli hru 6 série a posunuli je do semifinále, kde prohráli 4–2 s Cleveland Cavaliers. Butler byl jmenován nejlepším hráčem NBA 2014–15 a stal se prvním hráčem v historii franšízy, který tuto cenu vyhrál 7.

2015-2016

Butler znovu podepsal s Bulls 9. července 2015 pětiletý kontrakt na 95 milionů dolarů. Dohoda zahrnuje hráčskou opci na pátý rok. Za prohru s Boston Celtics 9. prosince dosáhl kariérního maxima 36 bodů. Tuto značku překonal se 43 body 18. prosince při čtyřnásobné prohře 147–144 s Detroit Pistons v prodloužení. Butler překonal 3. ledna týmový rekord Michaela Jordana v počtu bodů za polovinu, když po přestávce zaznamenal 40 ze 42 bodů a dovedl Bulls k výhře 115:113 nad Toronto Raptors.

O dva dny později zaznamenal 32 bodů a v té době maximum 10 asistencí při výhře 117:106 nad Milwaukee Bucks. Dne 14. ledna získal 53 bodů v kariéře při výhře 115:111 v prodloužení nad Philadelphia 76ers. Butler také zaznamenal 10 doskoků a šest asistencí, přičemž pomohl 15 z 30 gólů z pole a 21 z 25 trestných hodů. Bulls přerušili sérii tří proher. 5. února Butler vynechal téměř čtyři týdny, kdy utrpěl natažení levého kolena v zápase proti Denver Nuggets.

V roce 2016 byl zvolen, aby hrál v All-Star Game NBA, ale zranění ho donutilo vypadnout, kde ho následně ve východním týmu nahradil spoluhráč Pau Gasol. Butler se vrátil do akce za Bulls 5. března proti Houston Rockets poté, co vynechal 11 zápasů kvůli zranění kolena. Za 34 minut akce zaznamenal Butler 24 bodů, 11 doskoků, 6 asistencí a 1 zisk při výhře 108:100, kde pomohl Bulls přerušit sérii čtyř proher.

Nicméně 7. března se Butler vrátil na vedlejší kolej pro týmový zápas proti Milwaukee Bucks kvůli bolestem zad a otoku levého kolena. Po třízápasové absenci se Butler vrátil do akce 14. března proti Torontu Raptors. 2. dubna zaznamenal Butler svůj první triple-double v kariéře s 28 body a kariérními maximy 17 doskoků a 12 asistencí při prohře 94–90 s Detroit Pistons. 13. dubna během finále sezóny Bulls zaznamenal Butler svůj druhý triple-double v kariéře s 10 body, 12 doskoky a 10 asistencemi při výhře 115:105 nad Philadelphia 76ers.

sezóna 2016-17

27. října na začátku sezóny Bulls Butler zaznamenal týmový maximum 24 bodů za výhru 105-99 nad Boston Celtics. Prohrál 9. listopadu 115:107 s Atlanta Hawks o 39 bodů. O tři dny později Butler nastřílel 37 bodů, trefil všech 14 trestných hodů, získal osm doskoků a za sezonu rozdal devět asistencí. 106-95 výhra nad Washington Wizards. 20. listopadu Butler zaznamenal sezónní maximum 40 bodů za výhru 118-110 nad Los Angeles Lakers.

Butler byl následující den jmenován hráčem týdne Východní konference za zápasy odehrané od pondělí 14. listopadu do neděle 20. listopadu. Své sezónní maximum vyrovnal se 40 body a trefil 20 stop u bzučáku a dal Bulls 101–99. comeback vítězství nad Brooklyn Nets 28. prosince. V závěrečných 2​1⁄2 minutách na rally Chicago zaznamenal devět bodů. Skončil 11 na 11 z čáry trestného hodu a získal 11 doskoků, když Bulls v posledních třech minutách překonali sedmibodové manko.

Butler 2. ledna 2017 nastřílel 52 bodů za výhru 118:111 nad Charlotte Hornets. Za svým kariérním maximem, kterého dosáhl 14. ledna 2016, dosáhl bodu 14. ledna 2016 a zaznamenal 20 bodů v prvním poločase a 17 bodů. poslední čtyři minuty zápasu. Měl také 12 doskoků a šest asistencí, když střílel 21 z 22 z čáry trestného hodu. 7. ledna Butler potřetí v šesti zápasech dosáhl hranice 40 bodů a skončil se 42 body při výhře 123–118 v prodloužení nad Toronto Raptors.

Butler byl jmenován hráčem týdne Východní konference o dva dny později, za zápasy odehrané od pondělí 2. ledna do neděle 8. ledna. Butler byl jmenován startérem v All-Star týmu Východní konference pro zápas hvězd NBA 2017 19. ledna Butler byl pokutován a vyřazen ze základní sestavy proti Miami Heat 27. ledna jako trest poté, co zpochybnil touhu mladších hráčů týmu po prohře s Atlanta Hawks 25. ledna.

Následně skončil s pouhými třemi body při střelbě 1:13. Butler zaznamenal své třetí triple-double v kariéře s 18 body, 10 doskoky a 10 asistencemi při výhře 117–99 nad Cleveland Cavaliers 25. února 2017. 26. března 2017 měl Butler 20 bodů a rekord v kariéře 14 asistencí. ve výhře 109-94 nad Milwaukee Bucks. dubna 2017 zaznamenal své čtvrté triple-double v kariéře s 19 body, 10 doskoky a 10 asistencemi při výhře 102–90 proti Philadelphii 76ers.

Jimmy Butler Timberwolves (2017-2018)

Butler byl vyměněn 22. června 2017 spolu s právy na Justina Pattona (16. volba v draftu NBA 2017), do týmu Minnesota Timberwolves výměnou za Zacha LaVina, Krise Dunna a také práva na Lauriho Markkanena (sedmá volba v draftu NBA 2017). Při svém debutu za Timberwolves na zahájení sezóny 18. října zaznamenal Butler 12 bodů za prohru 107–99 se San Antonio Spurs.

Ve čtvrté čtvrtině při výhře Timberwolves 112:106 nad Los Angeles Clippers 3. prosince zaznamenal 20 ze svých 33 bodů. Dvanáctého prosince zaznamenal 38 bodů při prohře 118:112 v prodloužení s Philadelphií 76ers. 18. prosince měl Butler 37 bodů za vítězství 108-107 nad Portland Trail Blazers. 27. prosince Butler nastřílel 12 ze 14 bodů Minnesoty v prodloužení a zakončil se sezónním maximem 39, aby Timberwolves zvedl k vítězství 128:125 nad Denver Nuggets. 23. ledna byl jmenován rezervou hvězd Západní konference.

Při svém návratu do Chicaga 9. února Butler zaznamenal 38 bodů za prohru 114–113 s Bulls. Rozhodl se nehrát Utkání hvězd, upřednostnil úsek sezóny a myslel si, že zbytek mu prospěje. Nicméně v prvním zápase Timberwolves po přestávce All-Star, 23. února proti Houston Rockets, Butler opustil zápas pozdě ve třetí čtvrtině se zraněním pravého kolena. O dva dny později podstoupil Butler operaci menisku a byl vyloučen na neurčito.

Do akce se vrátil 6. dubna a zaznamenal 18 bodů za výhru 113-96 nad Los Angeles Lakers. Ve 3. zápase série play-off Timberwolves v prvním kole proti Rockets zasáhl Butler ze svých 28 bodů čtyři 3 body a vyhrál 121:105. Timberwolves prohráli sérii v 5 zápasech. Butler požádal Timberwolves o výměnu krátce před tréninkovým kempem v roce 2018, což naznačuje, že v offseason 2019 znovu nepodepíše s týmem. Když před začátkem základní části nebylo dosaženo obchodu, Butler se rozhodl hrát za Minnesotu v letech 2018-2019. Butler se objevil v 10 z prvních 13 her Timberwolves, než skončila dvouměsíční sága na začátku listopadu.

Jimmy Butler 76ers (2018–současnost)

Butler byl vyměněn 12. listopadu 2018 spolu s Justinem Pattonem do Philadelphia 76ers výměnou za Jerryda Baylesse, Roberta Covingtona, Daria Šariće a výběr z druhého kola draftu v roce 2022. Debutoval za 76ers a zaznamenal 14 bodů za prohru 111:106 s Orlando Magic o dva dny později. 25. listopadu zaznamenal Butler 34 bodů a 12 doskoků a udělal 3-pointer se zbývajícími 2,3 sekundy, aby zajistil 76ers vítězství 127-125 nad Brooklyn Nets. Butler zaznamenal sezónní maximum 38 bodů za prohru 113:102 s Toronto Raptors. O dva dny později měl druhý po sobě 38bodový zápas ve výhře 117:111 nad Detroit PistonsA.